XIII Krapkowickie Forum Gospodarcze

Nasi przedsiębiorcy budują markę Krapkowic na krajowych i zagranicznych rynkach i to dosłownie. W piątek, 1 marca o zrównoważonej biogospodarce w firmie Metsa Tissue czy o solidnym udziale w europejskiej hydrotechnice krapkowickiej firmy POM rozmawiano podczas XIII Krapkowickiego Forum Gospodarczego. Wśród dominujących tematów nie mogło zabraknąć także informacji o reformie planowania przestrzennego w naszym kraju czy o Moście Południowym.

1.jpeg

„Nasi klienci kupując nasze produkty, kupują odpowiedzialność za środowisko. Koncentrujemy się na efektywności. Jeśliby zamknąć Krapkowice, to zapasy w naszym magazynie wystarczą na zaspokojenie potrzeb higienicznych mieszkańców na 25 lat” mówił Arkadiusz Ocipiński, prezes zarządu Metsa Tissue Krapkowice Sp. z o.o. 

O krapkowickiej marce w europejskiej hydrotechnice, m.in. w Szwecji, Finlandii czy na Litwie oraz o budowie lotniska w Monachium czy kanału na Mierzei Wiślanej mówił Andrzej Kulpa z firmy POM Krapkowice. Michał Kulpa, prezes POM przedstawił szczegóły budowy śluzy w Krapkowicach. Była to największa inwestycja na rzece w naszym kraju, której koszt wyniósł około 250 mln zł.   

3.jpeg

„To jedno z ważniejszych oczekiwań i rozwiązań komunikacyjnych kolejnych lat. To potężne, kluczowe dla mieszkańców przedsięwzięcie. Budowa mostu przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo ruchu i pomoże w wyprowadzeniu ciężkiego transportu drogowego” tak o strategicznym wyzwaniu Aglomeracji Krapkowicko-Gogolińskiej - Moście Południowym mówił Arnold Joszko, zastępca burmistrza Krapkowic. „To kolejna inicjatywa, potwierdzająca ścisłą i długofalową współpracę Krapkowic i Gogolina w ramach zawartego porozumienia Małej Aglomeracji Krapkowicko-Gogolińskiej. Stawiamy na współpracę, razem można znacznie więcej” mówił burmistrz Andrzej Kasiura. 

7a.jpeg

Krapkowickie Forum Gospodarcze na stałe wpisało się już w kalendarz wydarzeń dedykowanych przedsiębiorcom. To spotkanie stanowi panel dyskusyjny i służy przede wszystkim wymianie doświadczeń. "Dziękuję za obecność wszystkim przedsiębiorcom oraz przedstawicielom instytucji okołobiznesowych. Wierzę, że te spotkania przyczynią się do potrzymania w gminie Krapkowice dobrego klimatu dla biznesu i pozwolą zacieśnić współpracę władz samorządowych z lokalnymi przedsiębiorcami" mówił burmistrz Andrzej Kasiura.

 

 

 

Kategorie strony: Aktualności lokalne, Biznes