Zasłużeni dla Województwa Opolskiego

Teodor Pandel i Harald Brol wyróżnieni odznaką honorową Za Zasługi dla Województwa Opolskiego. W sobotę i niedzielę, 3 i 4 lutego w Krapkowickim Domu Kultury wystąpili artyści teatru muzycznego Arte Creatura w operetce J. Straussa „Noc w Wenecji”. A, że „Noc w Wenecji” to wyjątkowa noc, te spotkania także na długo pozostaną w pamięci.

W sobotę odznakę honorową Za Zasługi dla Województwa Opolskiego oraz Diamentowe Odznaczenie za Zasługi dla Polskiej Bankowości Spółdzielczej otrzymał Teodor Pandel, były  już prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Krapkowicach. Teodor Pandel nie tylko kierował pracami banku od 1996 roku, ale przez cały ten czas wspierał także lokalne organizacje.

1.jpeg

„Były różne momenty, lepsze, ale i te gorsze, Bank Spółdzielczy w Krapkowicach, za sterami którego zasiadał Teodor Pandel nigdy się jednak nie odwrócił, a pomagał. Lokalne kluby i instytucje zawsze mogły liczyć na wsparcie. Za to serce Panie Prezesie serdecznie dziękuję i życzę dużo zdrowia” mówił Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego podkreślił, że „Historia banku to historia ludzi. To przy instytucji zawsze są wspaniali ludzie, którzy wiążą się na wiele lat pracy z jednym miejscem. Gratulacje dla pana prezesa, że stworzył taki zespół”.

 

W niedzielę odznakę otrzymał „Człowiek wyjątkowy, ale bardzo, bardzo skromny, społecznik, animator sportu i samorządowca”. Tak ze sceny mówiła Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura. „To człowiek, który swoje życie związał z Krapkowicami i angażował się na rzecz naszej lokalnej wspólnoty. Był trenem piłki ręcznej, nauczycielem sportu, samorządowcem, sekretarzem miasta i działaczem społecznym” mówiła Wicemarszałek.

IMG_8935.jpeg

„Dziękuję ślicznie, to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Dziękuję Wam wszystkim. Istotne jest zawsze w życiu otoczenie, miasto, gmina, organizacje, ale najważniejsze jest to najbliższe otoczenie - rodzina. Dziękuję żonie, ale także wszystkim tym, którzy brali ze mną udział w tych przedsięwzięciach” mówił Harald Brol.

 

 

Kategorie strony: Aktualności lokalne