WOŚP 2024

Weekend 27 i 28 stycznia wypełniony był wieloma atrakcjami, które miały znaczący wpływ na kwotę jaką zebrano w krapkowickim Sztabie. W tym roku było to rekordowe 96 785,16 zł i jest to kwota większa o blisko 25 tys. zł niż w roku ubiegłym. Wolontariusze z gmin: Walce, Gogolin i Krapkowice kwestowali od godzin porannych do godz. 20:00. 

Wielka Orkiestra zaczęła grać w Krapkowicach już 27 stycznia. W tym roku gmina Krapkowice oprócz tradycyjnego finału na scenie KDK zorganizowała zawody w Przeciąganiu Smoczych Łodzi, które odbyły się w krapkowickiej Pływalni Delfin, a wpisowe w wysokości 200 zł od drużyny trafiło do puszki WOŚP. Mimo zawodów smoczych łodzi, które odbywały się już na krapkowickim odcinku Odry, przy Porcie Jachtowym te były zupełnym zaskoczeniem i czymś nowym dla uczestników. – Długi czas zastanawialiśmy się z ekipą, jak to się będzie odbywać. Przeciąganie łodzi i to jeszcze na basenie? Trudno było sobie to wyobrazić, ale na miejscu było już wszystko jasne – opowiada z uśmiechem jeden z uczestników zawodów, których zasady były następujące: - W jednej łodzi, plecami do siebie siadają dwie czteroosobowe drużyny i na gwizdek wiosłują w przeciwnych kierunkach. Ta drużyna, która przeciągnie łódź w swoją stronę na odległość min. 2 metrów, wygrywa – tłumaczy zasady Daniel Medwid główny sędzia i jeden z organizatorów. W zawodach wzięło udział jedenaście załóg, sześć w kategorii mężczyzn i pięć w kategorii mikst. Swoich reprezentantów wystawili: KS Otmęt Krapkowice, KS Otmęt FANS, Unia Krapkowice, Chespa, Groszmal Opole, Groszmal Groszowice i Aresztowe Smoki. W Zawodach wzięli udział również krapkowiccy samorządowcy, którzy byli reprezentowani przez zastępcę burmistrza Krapkowic Arnolda Joszko, Jarosława Waligórę, Tomasza Linka i Pawła Zdyba. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, a w finałach wystąpiły dwie najlepsze ekipy w obu kategoriach. – To nietypowe święto sportu przyciągnęło sporo ekip, co mnie bardzo cieszy. Po raz pierwszy krapkowicka pływalnia wykorzystana została w zupełnie nowej roli i jestem pewien, że to nie ostatnie tego typu zwody w Krapkowicach – mówił na otwarciu burmistrz Andrzej Kasiura. Zawody w kategorii mężczyzn wygrała załoga OTMĘCIAKI (KS Otmęt FANS), drugie miejsce przypadło wioślarzom z Groszmal Opole, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Groszmal Groszowice. W Kategorii mikst pierwsze miejsce zajęli zawodnicy KS Otmęt FANS, drugie Groszmal Groszowice, a trzecie reprezentacja krapkowickich szczypiornistek KS Otmęt Krapkowice.  

 

28 stycznia na scenie Krapkowickiego Domu Kultury pojawiła się kapela Bartek Wojnar EXCES złożona z młodych muzyków, którzy zaprezentowali się w rockowym repertuarze. Swoim brzmieniem nie zawiódł także dobrze znany w Krapkowicach zespół KOFEINA. Następni na scenie wystąpili członkowie zespołu Mocna Strona Bluesa z krapkowiczaninem na klawiszach Kamilem Majewskim. Muzyka od bluesa, funky, aż do klasycznych utworów, takich jak „The Best” Tiny Turner przypadła do gustu zebranej w sali kinowej Krapkowickiego Domu Kultury publice. Ostatni zespół, jaki wystąpił na scenie to TCHNIENIE, którego nieco cięższa muzyka przysłowiowo postawiła kropkę nad i, podkreślając rockowy format tegorocznego krapkowickiego finału. Koncert nie mógłby się odbyć bez występu wokalistek z Krapkowickiego Studia Piosenki. Martyna Komander wystąpiła w utworze The Greatest Showman – „Never Enough”, Zuzanna Kottysch w piosence Kasi Sochackiej o Vito Bambino pt. „Boję się o Ciebie”, a Wiktoria Grzymek w utworze Dawida Podsiadły „Wirus”. Swoje miejsce na scenie mieli również tancerze BreakDance z Funky KIDS z Krapkowic, którzy zaprezentowali swoje umiejętności pod okiem B-Boy Guma Pawła Szustakiewicza. Między występami trwały licytacje, w których można było zdobyć między innymi koszulkę potrójnych mistrzów europejskich rozgrywek w siatkówce mężczyzn ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle czy koszulki WOŚP. Wieczór zakończył się tradycyjnym światełkiem, które o godzinie 20:00 sprzed Krapkowickiego Domu Kultury zostało wysłane do nieba, a wolontariusze zakończyli swoją kwestę. – Na ten moment zebrana kwota to 96 786,16 tys. zł, jednak czekamy na oficjalnie potwierdzenie z banku – tłumaczy dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury Aleksander Bernat. Tegoroczna kwota jest o około 25 tys. zł większa niż w ubiegłorocznej edycji WOŚP, z czego mogą być dumni wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

 

Kategorie strony: Aktualności lokalne