1,8 mln zł dofinansowania na kanalizację Kórnicy

Na taką kwotę opiewa umowa dofinasowania podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Z rąk marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły odebrali ją w ubiegłym tygodniu: burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Krapkowicach Piotr Wiora.

Spółka WIK złożyła wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o dofinasowanie tego zadania w kwietniu ubiegłego, 2022 roku. Na rozstrzygnięcia naboru, zwiększenie limitów i umowę trochę trzeba było poczekać, ale było warto.

Kanalizacja Kórnica.jpeg

„Przyznane środki pozwolą nam na przeprowadzenie pierwszego etapu kanalizacji Kórnicy, czyli na budowę blisko 3,5 km kolektora ściekowego od Komornik do Kórnicy oraz na kanalizację części miejscowości w obrębie ulic Prudnickiej i Łąkowej.” mówił burmistrz Andrzej Kasiura. Pierwszy etap inwestycji to koszt 2,6 mln złotych. „Na brakujące 800 tys. zł WiK zaciągnie  kredyt z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. W ramach tego zadania powstanie tu nowa przepompownia, a do sieci kanalizacji będzie mogło się przyłączyć pierwszych 28 domów. Przebudujemy w Kórnicy również odcinek sieci wodociągowej" - mówi Piotr Wiora, prezes WiK w Krapkowicach.

Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano po rozstrzygnięciu przetargu, a więc w pierwszych miesiącach przyszłego roku, a zakończenie – na koniec 2025 roku. Kórnica będzie kolejną miejscowością włączoną do systemu kanalizacji Aglomeracji Krapkowickiej. Po niej skanalizowane według planów inwestycyjnych gminy mają zostać Ściborowice.

 

Kategorie strony: Aktualności lokalne