Zmiana organizacji ruchu w rejonie krapkowickich cmentarzy

candle-2909390_960_720.jpeg

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Święto Zmarłych. Wiąże się to nieuchronnie ze zmianą organizacji ruchu w rejonie krapkowickich cmentarzy w okresie od 27 października do 3 listopada. Zmiany przygotowane przez zarządcę drogi przedstawiają się następująco:

Na ulicy Mickiewicza w Otmęcie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Do cmentarza dojedziemy jedynie od ulicy 3 Maja. Wprowadzone zostaną także zakazy postoju i zatrzymywania się. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną przy Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach, przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej oraz na placu za cmentarzem (wjazd od ul. Mickiewicza), z którego można przejść bezpośrednio na cmentarz.

W Krapkowicach na ulicy Krasińskiego wprowadzony zostanie zakaz postoju (na odcinku od skrzyżowania z ul. Konopnicką do ul. Staszica), a zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicy Staszica. W rejonie krapkowickiego cmentarza prosimy o korzystanie z istniejących parkingów oraz zachowanie rozwagi i ostrożną jazdę.

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz ładem i porządkiem w tych dniach będą czuwać funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej w Krapkowicach.