Miesiąc seniora 2023 rozpoczęty

2 października 2023 roku Seniorzy Krapkowic uroczyście rozpoczęli Miesiąc Seniora. Obchody zaczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. Po niej, seniorzy udali się do Krapkowickiego Domu Kultury, by odebrać symboliczny klucz do bram miasta.

Wspomniane klucze z rąk burmistrza Andrzeja Kasiury odebrali przedstawiciele następujących organizacji pozarządowych działających
na rzecz Seniorów w Gminie Krapkowice, tj:

Gminna Rada Seniorów, Uniwersytet III Wieku, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”, Dom Dziennego Pobytu „Fantazja” w Krapkowicach, Krapkowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowo-Turystyczne, Klub Seniora w Dąbrówce Górnej oraz Klub Seniora w Kórnicy, Opolskie Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych w tym Rodzin i Osób z chorobą Alzheimera, Aktywny Klub Seniora przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych im. Tadeusza Kościuszki, Nieformalna grupa „Kreatywne Umysły”.

Uroczystość uświetniły występy seniorskich zespołów muzycznych: „Krapkowickich Niezapominajek”, „Camerton” z Opola oraz „Kórniczanek”.

W październiku na Seniorów czekają wydarzenia kulturalne, sportowe oraz warsztaty rękodzieła.

 

Kategorie strony: Dla seniora