Rywalizowali i trenowali

W sobotę, 2 września 2023 r. odbyły się II Zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych jednostek OSP o puchar Burmistrza Krapkowic. Organizatorem zawodów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietnej przy współudziale Gminy Krapkowice oraz innych sponsorów. W zawodach uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Celem organizacji zawodów była przede wszystkim popularyzacja idei Ochotniczych Straży Pożarnych wśród najmłodszych mieszkańców jak również propagowanie alternatywnych, zdrowych form spędzania czasu wolnego poprzez zabawy ruchowe, integracja najmłodszych oraz nauka uczciwego współzawodnictwa.

W tym roku w zawodach udział wzięło 8 dziecięcych drużyn z 6 jednostek ochotniczych straży pożarnych z gminy Krapkowice oraz z gminy Strzeleczki. Rywalizacja dzieci i doping rodziców, kibiców świadczą o zaangażowaniu całych rodzin w zawody, bo przecież bez rodziców, opiekunów drużyn nie byłoby komu startować. To oni przygotowali swoje pociechy do zawodów, wspierając ich w rywalizacji ale i w zabawie. Na koniec turnieju pogratulowano wszystkim drużynom, a to dlatego że nie zajęte miejsca lecz zabawa były najważniejsze. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal i nagrodę rzeczową, a drużyny zwycięskie otrzymały dodatkowo puchary. W trakcie zawodów jak i po nich, wszystkie dzieci, nie tylko te startujące w zawodach, dzięki sponsorom mogły skorzystać z darmowych dmuchańców . Dla nich strażacy z OSP Pietna przygotowali również strażacki tor przeszkód w kategorii open oraz możliwość poczucia się jak prawdziwy strażak trafiając wodą z prądownicy w wyznaczone punkty.

Po zawodach zorganizowana została zabawa taneczna przy akompaniamencie Dj Andi i Dj Florek. Dla głodnych i spragnionych czekały punkty gastronomiczne przygotowane przez strażaków OSP Pietna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pietnej, które swoimi pysznymi wypiekami zaskoczyły niejednego smakosza. Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom, osobom wspierającym za zorganizowanie II Zawodów Dziecięcych Drużyn Pożarniczych jednostek OSP o puchar Burmistrza Krapkowic.

 

Poniżej przedstawiamy kolejność zajętych miejsc przez drużyny:

I miejsce OSP Ściborowice

II miejsce OSP Pietna II

III miejsce OSP Pietna I

IV miejsce OSP Żywocice

V miejsce OSP Łowkowice "Spiderwoman"

VI miejsce OSP Dąbrówka Górna

VII miejsce OSP Łowkowice "Smoki z bagien"

VIII miejsce OSP Steblów

Kategorie strony: Sport