Stadion w Otmęcie wciąż się zmienia

System nawadniania płyty głównej, oświetlenie, a teraz remont boisk do siatkówki plażowej. Na otmęcki stadion nieprzerwanie trwają pracę, które maja pozwolić na dalsze użytkowanie, a zarazem podnieść jakość obiektu.

- W ostatnich tygodniach uruchomiliśmy na stadionie nową instalację nawadniania płyty głównego boiska. Pozwoli to na dokładne, ale i oszczędniejsze nawadnianie. System jest w pełni sterowalny co daje nam dużo możliwości. – komentuje Piotr Wiora, prezes krapkowickiej Spółki WiK, która zarządza obiektem.

 

Kilka dni temu uporządkowano również strefę do siatkówki plażowej. Uprzątnięto boiska, zmieniono ich układ oraz, co najważniejsze, dosypano nowy piach. – Spółka WiK dosypała ponad 70 ton nowego piasku co spowodowało, że boiska wróciły do swojej pierwotnej formy i jakości. Wyrównany teren oraz świeży piasek czeka nie tylko na naszych lokalnych siatkarzy, ale również inne zespoły chcące spróbować swoich sił w grach zespołowych na piasku  Tym razem jednak, przemodelowaliśmy nieco boisko. Obecnie mamy jedno do siatkówki oraz nowość, boisko do piłki nożnej lub ręcznej na piasku.- komentuje Tina Juchniewicz zastępca naczelnika wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki w UMiG Krapkowice.

Na bocznej płycie pojawiło się w ubiegłym roku oświetlenie. – Zamontowanie światła na płycie treningowej pozwala nam na organizację treningów późniejszą porą. W szczególności dla grup dziecięcych i młodzieżowych. We wrześniu czy październiku treningi możemy organizować nawet po zmroku. To duża zmiana. To pozwoliło na większą dbałość o główne boisko. W ciągu ostatniego roku znacznie podniosła się jakość tej murawy, która była systematycznie nawadniana, piaskowana. Wykonano aerację płyty. Dzięki temu, że korzystamy z boiska treningowego główna płyta nie jest tak często używana i pozostaje w dobrej kondycji. – tłumaczy Piotr Adamek, prezes klubu KS Otmęt Fans, który korzysta z boiska w Otmęcie.

Na tym nie koniec prac na otmęckim stadionie. – Mamy wiele pomysłów, które chcemy wdrożyć w najbliższej przyszłości. Oczywiście wszystko rozbija się o fundusze, jednak jestem pewien, że znajdziemy odpowiednie rozwiązania i pomału, małymi krokami stadion w Otmęcie zyska nowe oblicze. – tłumaczył burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Kategorie strony: Sport