Nocne zwiedzanie Krapkowic

Nocne zwiedzanie Krapkowic

Tuż przed zachodem słońca, w sobotni wieczór 17 czerwca w holu Krapkowickiego Domu Kultury, lub bardziej na terenie byłej karczmy „U Bitmana” rozpoczęło się Nocne Zwiedzanie Krapkowic. Wydarzenie zorganizowane przez Krapkowicki KDK oraz Gminę Krapkowice przyciągnęło sporą grupę, bo około czterdziestu  zwiedzających. Trasa wiodła przez najciekawsze zakątki znajdujące się w najstarszej części miasta. Jednym z wyróżniających się miejsc, jakie można było odwiedzić, to była parafia kościoła Ewangelickiego, dziś parafia pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Sądowej.

 

„Pierwszy raz miałem okazję tu być, nigdy wcześniej nie miałem takiej możliwości. Tym bardziej było to wyjątkowe, że mogliśmy usłyszeć kilka ciekawostek oraz historię tego miejsca”. Komentował pan Adam, uczestnik wycieczki.

Przewodnikami oraz tymi, którzy dzielili się swoją wiedzą, byli lokalni miłośnicy historii – Adam Werwiński, Jerzy Jarosz oraz Szymon Kliszewski.

„Ciekawe było podzielenie obiektów między przewodnikami. Każdy z nich w zupełnie inny sposób opowiadał historię, co powodowało, że z większą ciekawością człowiek wsłuchiwał się w opowiadania” Mówiła po zakończonym zwiedzaniu pani Małgorzata.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również galerię „Studnia”, krapkowicką Farę przy ul. Kościelnej, Zamek, serce miasta, czyli Rynek, przeszli przez świński targ oraz dowiedzieli się, gdzie zlokalizowana Basztę Bramy Górnej.

„Myślę, że to dobry prognostyk na przyszłość. Już dziś niektóre osoby pytały o wycieczkę po Otmęcie, więc już mamy o czym myśleć. Jestem pewna, że jeszcze w tym roku zorganizujemy coś podobnego”. Mówi Małgorzata Pacion, pomysłodawca oraz organizator nocnego zwiedzania. 

Kategorie strony: Turystyka