Dlaczego warto tu inwestować

na skrzyzowaniu szlaków.jpeg

Gmina Krapkowice to gmina miejsko – wiejska położona w centralnej części województwa opolskiego. Rozciąga się po obu stronach Odry, w środkowej części powiatu krapkowickiego. Dużym atutem Krapkowic jest lokalizacja. Na terenie gminy są dwa węzły autostrady A4, przez gminę przebiega droga krajowa nr 45. 

zalety.jpeg

Gmina posiada w swojej ofercie atrakcyjne tereny inwestycyjne, zlokalizowane przy samym węźle autostradowym w Dąbrówce Górnej. Tereny te należą do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dodatkowo gmina posiada teren inwestycyjny przy ul. Prudnickiej w Krapkowicach, zlokalizowany 300 metrów od drogi krajowej nr 45. 

Tereny inwestycyjne do zarówno małe działki, o powierzchni od 1,9 ha do maksymalnej dostępnej powierzchni w jednym kawałku 19,5 ha. Więcej informacji na temat dostępnych terenów inwestycyjnych w zakładce Tereny Inwestycyjne.

Przedsiębiorcy zamierzający inwestować w gminie Krapkowice mogą skorzystać z ulg oferowanych przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz ze wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Więcej na ten temat w zakładce Wsparcie dla Inwestora

Baza hotelowa

Hotel "Zamkowy Młyn" w Krapkowicach

Zamek w Rogowie Opolskim

Dom Wypoczynkowy "Sportowiec" w Krapkowicach

 

Atrakcje turystyczne

Gmina Krapkowice zaprasza do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zachęcają do tego miejskie obiekty, taki jak Pływalnia Delfin, hala sportowa, boiska a także ścieżki rowerowe i place zabaw dla najmłodszych. Ponadto zapraszamy do odwiedzenia naszych zabytków: baszty w Krapkowicach, zamku w Rogowie Opolskim czy Rynku w Krapkowicach. Atrakcją dla turystów i mieszkańców jest również port jachtowy, w którym można wypożyczyć kajaki i rowery wodne.