Plac Gagarina otwarty

Tu z pewnością będą bawić się dzieci z całej gminy, a może i nie tylko, to prawdopodobnie najładniejszy plac zabaw na Opolszczyźnie. 1 czerwca oficjalnie oddano go do użytku. W symbolicznym przecięciu wstęgi poza burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą, zastępcą burmistrza Arnold Joszko, przewodniczącym Rady Miejskiej Bernardem Friedlą oraz wykonawcą inwestycji udział wzięli przedstawiciele solenizantów – dzieci.

1.jpeg

 

"Nadszedł dzień, o którym wielu z nas marzyło. Po wielu latach starań, pomysłów, zaangażowania, udało się i dziś oddajemy w ręce mieszkańców nowoczesny, pełen atrakcji, a co najważniejsze bezpieczny plac zabaw, który jest, według słów wykonawcy najnowocześniejszym placem zabaw w naszym województwie." - mówił podczas otwarcia Burmistrz Krapkowic.

IMG_90821.jpeg

 

Plac zabaw gwarantuje dobrą zabawę, jest nowoczesny i bezpieczny. Są huśtawki, drabinki, wieże, zjeżdżalnie i tunele. Jest też system kamer i toaleta. Poza nowoczesnymi elementami dla dzieci i młodzieży, na placu zainstalowane zostały także urządzenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Całość dopełnia powierzchnia poliuretanowa, wytyczone ścieżki i nowe nasadzenia. Inwestycja rozpoczęła się pod koniec listopada ubiegłego roku, większość prac zaplanowano jednak na ten rok. Gmina Krapkowice na ten cel pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 3,15 mln zł. Koszt remontu to około 3,4 mln zł.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować tę oczekiwaną przez wszystkich inwestycję. Życzmy – dobrej i bezpiecznej zabawy.

4.jpeg

Kategorie strony: Aktualności lokalne