NOWE DRZWI DO BASZTY

30 tys. zł, jakie Gmina Krapkowice pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, zostanie przeznaczonych na remont drzwi do krapkowickiej Baszty. - Będzie to kolejna inwestycja w ten najważniejszy dla miasta zabytek w ostatnich latach - komentuje burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Prace przewidziane do realizacji to wymiana drzwi wejściowych oraz drzwi prowadzących na taras widokowy na szczycie wieży. – Chcemy iść z duchem czasu i podjęliśmy decyzję o wymianie drzwi z dwóch powodów. Pierwszy to estetyczny. Obecne wejście jest bardzo stare, a co za tym idzie zniszczone. Uważamy też, że taki obiekt zasługuje na znacznie bardziej reprezentatywne wejście. Drugi powód to ekonomia. Obecnie, drewniane drzwi nie utrzymują ciepła, jakie pozyskujemy z pieców elektrycznych zamontowanych w budynku. Duże straty ciepła przez nieszczelne drzwi uniemożliwiają nam otwarcie obiektu w takim zakresie czasu, jaki chcielibyśmy osiągnąć. Liczymy na to, że poprawa izolacji termicznej radykalnie wpłynie na podniesienie temperatury w Baszcie, a co za tym idzie, będzie ona otwarta częściej – mówi Aleksander Bernat, Dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury. Całkowity koszt prac oszacowano no kwotę 96 tys. zł, brakujące 66 tys. zł to wkład własny Gminy Krapkowice.

Obecnie zapraszamy do zwiedzania krapkowickiej Baszty w piątki (godz. 13:00-16:00) oraz soboty i niedziele (14:00-18:00).

 

Kategorie strony: Aktualności lokalne