[13-01-2012] AKCJA- ODŚWIEŻAMY NASZE MIASTO

Straż Miejska w Krapkowicach przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu „Odświeżamy nasze miasto". Projekt ten ma za zadanie uświadomić mieszkańcom, że palenie jest szkodliwe nie tylko dla palaczy, ale również dla ludzi niepalących. W myśl ustawy z dnia 8 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu
i wyrobów tytoniowych art. 5 ust.1 zabrania się palenia w zakładach opieki zdrowotnej, na terenach placówek oświatowych, w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz na przystankach i peronach, w pomieszczeniach obiektów sportowych, w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci
i wszelakich urzędach publicznych. Straż Miejska jak i Policja może za takie łamanie prawa wymierzyć mandat do 500 zł. Więc jest to dosyć dotkliwa strata dla naszego domowego budżetu. Dlatego też przestrzegamy, że co pewien czas będą prowadzone wzmożone kontrole i wyciągane z konsekwencje z niestosowania się do przepisów.
Dodatkowo Straż Miejska nadal prowadzi kontrole dzikich wysypisk.
Złapano kolejną osobę pozbywająca się śmieci niezgodnie z przepisami na ul. Kś. Duszy za firmą Chespa. Jeszcze raz prosimy mieszkańców żeby zastanowili się nad konsekwencjami takiego postępowania, a konsekwencje takie to nie tylko mandat, ale również choroby itp rzeczy . Przecież o wiele przyjemniej nam się będzie żyło w miejscowości zadbanej i czystej niż w śmieciach, zatem szanujmy porządek dla dobra nas wszystkich.

                                                                        
                                                                            Komendant Straży Miejskiej
                                                                             w Krapkowicach