[02-03-2012] ŚMIECI TO PROBLEM, KTÓRY NALEŻY ROZWIĄZAĆ WSPÓLNIE. . .


Śmieci to problem, który należy rozwiązać wspólnie. . .

Straż Miejska w Krapkowicach w ostatnim czasie nasiliła kontrole terenu Gminy pod kątem pozbywania się śmieci. Śmieci stanowią wielki problem jaki trapi nie tylko naszą gminę, ale cały kraj. Ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy jak bardzo szkodzą innym, ale przede wszystkim samym sobie. Przecież takie niszczenie otaczającej nas przyrody kiedyś odbije się na nas samych jak i na naszych dzieciach, a nie wierzę, że nie zależy nam na szczęściu naszych pociech. W okresie wzmożonych patroli naszej Gminy, udało nam się zlokalizować trzy osoby, które pozbywały się śmieci niezgodnie z przepisami. Zostali ukarani wysokimi mandatami oraz zobowiązani do uprzątnięcia terenu, na którym wyrzucili śmieci ( co po sprawdzeniu zrobili ). Dodatkowo przyłapano na gorącym uczynku osobę, która spalała śmieci na przydomowym ogródku. Nakazano jej zgaszenie ogniska oraz nałożono mandat.
Niestety jest to tylko „kropla w morzu” wykroczeń jakich dopuszczają się mieszkańcy naszej gminy jak i gmin ościennych, dlatego liczymy, że znajdą się ludzie, dla których dobro naszej gminy jest ważne i o wszelkich zauważonych wykroczeniach, będą nas informować, a my obiecujemy że zrobimy z tym wszystko zgodnie z  kompetencjami, ta aby żyło nam się lepiej.


       Komendant Straży Miejskiej
        w Krapkowicach