• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Wystawili Jasełka w Krapkowickim Domu Kultury

Zbliżające się Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o waśniach i sporach . Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, oraz wprowadzić radosny i magiczny nastrój na pozostały czas oczekiwania, dzieci z grupy „Tygryski” z Przedszkola Publicznego Nr 6 w Krapkowicach wraz z wychowawcami Iloną Szostecką i Celiną Wolf,  wystawiły tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe.

14 grudnia 2022 roku przedszkolni aktorzy profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniemwcielili się w swoje role, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Była Maryja i Józef, aniołki, Gwiazda Betlejemska i diabełki, pasterze, trzej królowie, dzieci z różnych stron świata i leśne zwierzątka.

Radosnego, ale i wzruszającego nastroju dodały pastorałki i kolędy, które sprawiły, że publiczność poczuła magię zbliżających się świąt . Wychowankowie „Tęczowej Szósteczki” cieszyli się ogromnie, że w tym wyjątkowym dniu byli z nimi rodzice, dziadkowie, bliższa i dalsza rodzina, a także przyjaciele oraz zaproszeni goście:  pan Andrzej Kasiura Burmistrz Krapkowic oraz pani Jolanta Myśluk Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury.

Mali aktorzy doskonale poradzili sobie z emocjami. Ich profesjonalny występ zebrał gromkie brawa. Jasełka były niezwykłym przeżyciem, zarówno dla dzieci, nauczycieli, rodzin i zaproszonych gości. Ten fantastyczny ciepły wieczór, panująca atmosfera oraz sceniczna gra niesamowitych „Tygrysków”, pozostaną na długo w pamięci widzów. A fotografie, będące wspomnieniem tego teatralnego wydarzenia, przypomną te pełne uroku, niezapomniane chwile.

 

   

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).