Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapachy pierników i wędzonych kulinariów. Sery, miody, wędliny, przetwory. Do tego niepowtarzalne świąteczne ozdoby i występ orkiestry. Taki był tegoroczny krapkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy.

By poczuć magię świąt, wystarczyło przyjść na krapkowicki rynek. Tam od piątku do niedzieli unosiły się zapachy świątecznych potraw, a z głośników sączyła się bożonarodzeniowa muzyka.

5.jpeg

To był prawdziwy raj dla podniebienia i uczta dla miłośników niebanalnych, świątecznych  dekoracji. Wystawcy oferowali regionalne przysmaki, przetwory sporządzane według tradycyjnych receptur oraz niepowtarzalne, świąteczne ozdoby. Podczas Jarmarku odbyła się także charytatywna kwesta. Przez trzy dni pieniądze na szczytny cel zbierali wolontariusze Krapkowickiego Centrum Dobroczynności. W sobotę w jarmarku udział wzięła delegacja z partnerskiego miasta Lipová-lázně wraz z obecnym starostą, którym został  Vladimír Šantrůček. Obecny był także Lubomír Žmolík, były wieloletni starosta, z którym gmina Krapkowice podejmowała szereg działań, przyczyniających się do pogłębiania przyjaźni między naszymi lokalnymi społecznościami. Wśród zaproszonych gości była także pani wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura.

10.jpeg

Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego, gmina Krapkowice we współpracy z Krapkowickim Domem Kultury za udział w Jarmarku serdecznie dziękują wystawcom oraz wszystkim odwiedzającym krapkowicki rynek. Niepowtarzalnej przedświątecznej atmosfery nie udałoby się uzyskać, gdyby nie Państwa obecność. Organizatorzy podziękowania kierują także do firmy TOSMI Sp. z o. o. za perfekcyjną realizację oraz do Madlen Art za świąteczne detale. Dzięki tym firmom na krapkowickim rynku przez trzy dni dostępny był nowy świąteczny element – jarmarkowy but, który bardzo szybko stał się ulubionym miejscem do wykonywania zdjęć pamiątkowych. Takie buty, a właściwie taki but, tylko w Krapkowicach. 

8.jpeg

Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w ramach projektu „Świąteczna magia polsko-czeskich serc”, który współfinansowany był ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE.

 

Logotypy projektowe.png

Projekt ŚWIĄTECZNA MAGIA POLSKO-CZESKICH SERC jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE