• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Koncert z Kulturą w Nowy Rok - Barwy Kultury Romskiej w Europie

W koncercie „Z kulturą w Nowy Rok - Barwy Kultury Romskiej w Europie” pojawią się utwory inspirowane lub mające korzenie w kulturze romskiej oraz kojarzące się z szeroko rozumianą kulturą romską. Będą więc czardasze, wokalno-instrumentalne i instrumentalne wirtuozowsko wykonane na skrzypcach oraz klasyczne perełki muzyki węgierskiej i wiedeńskiej wykonane zgodnie z zasadami „belcanto”, największe arie operowe (Habanera - aria cyganki Carmen, aria torreadora Escamillo), ale nie zabraknie tak popularnych utworów, jak piosenka „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma” oraz „My cyganie”.

20221229PlakatkoncertKrapkowiceBarwyKulturyRomskiejwEuropieA3.jpeg

 

Swietłana Kaliniczenko – sopran

Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu rodem z Ukrainy – odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, podbija serca publiczności na całym świecie, zachwycając widzów swym głosem, elegancją, techniką wokalną i temperamentem. Jest wszechstronną osobowością twórczą, posiadaczką wyjątkowo pokaźnego dorobku artystycznego, a obok bycia śpiewaczką jest również wykształconą pianistką i dyrygentką chóralną.                                                                                                                           

Agnieszka Cząstka – Niezgódka – mezzosopran

Uznana solistka Opery Krakowskiej, posiadająca swoją wierną publiczność oraz kilkadziesiąt ról operowych w repertuarze. Można ją usłyszeć na kilku kontynentach min. w tytułowej roli Carmen G. Bizeta. Artystka z powodzeniem  wykonuje również muzykę oratoryjną, pieśni, hity muzyki operetkowej, filmowej, a także musicalowej. Oprócz wokalistyki wykształcona dyrygentka chóralna, ale także kompozytorka muzyki filmowej dla studia filmowego.

Wojciech Poprawa – tenor

Ma na koncie ponad 1800 występów scenicznych w kilkunastu krajach Europy, w USA, Kanadzie i Chinach oraz w całej Polsce. Wykonuje bogaty i różnorodny repertuar jako tenor w stylu belcanto począwszy od operowego, operetkowego, sakralnego aż po muzykę ludową. Przez lata solista Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Społecznik i animator kultury,  konferansjer, dyrektor artystyczny oraz realizator wielu muzycznych projektów.

Martin Filipiak – baryton

Chociaż jest jeszcze studentem - nota bene - dopiero trzeciego roku wokalistyki Akademii Muzycznej w Katowicach, to z powodzeniem oraz pasmem sukcesów występuje w jako solista m.in. z orkiestrą Opery Śląskiej, Filharmonii Śląskiej oraz Filharmonii Zabrzańskiej.

Solistom towarzyszyć będzie Krzysztof Kawa - skrzypek, kompozytor i aranżer. Można długo wymieniać znane nazwiska muzycznych gwiazd, z którymi współpracował i występował oraz nagrania z jego dorobku, ale sam rzadko o tym opowiada, chyba przez skromność – zdecydowanie chętniej bierze do ręki instrument i wtedy jest sobą – wirtuozem skrzypiec. Przy fortepianie natomiast zasiądzie czarodziej tonów, wieloletni pianista i współtwórca sukcesu Ewy Demarczyk – Janusz Frączek – pianista, kompozytor i aranżer, który współpracował i nagrywał z wieloma innymi muzykami i teatrami.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).