• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

10 procent w grudniu i 10 procent przez cały 2023 rok

Takie oszczędności zużycia prądu mają wykazać jednostki administracyjne. Zgodnie z ustawą z 7 października 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej nałożono na samorządy nowy obowiązek. W zawiązku z tym burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura odbył kilka roboczych spotkań z dyrektorami podległych jednostek oraz naczelnikami wydziałów magistratu, aby opracować strategie działania. Powołano również Gminny Zespół do spraw Zużycia Energii, którego zadaniem jest wdrażanie opracowanych rozwiązań. Przewodniczącym zespołu został sekretarz gminy Harald Brol. - Główne założenia to wprowadzanie maksymalnych oszczędności w budynkach, w jakich mieszczą się wszystkie nasze instytucje. Wiąże się to z ograniczeniem użytkowania części narzędzi biurowych oraz niektórych pomieszczeń, ale tak, aby nie miało to wpływu na obsługę mieszkańców – tłumaczy przewodniczący zespołu Harald Brol. Kierownicy jednostek zostali zobowiązani do wprowadzenia zasad redukcji poboru energii elektrycznej oraz gazu przez obniżenie temperatur w pomieszczeniach, ekonomicznego korzystania z urządzeń elektrycznych, a także stosowanie innych, wszelkich dostępnych sposobów ograniczających zużycie energii. – Obecnie wdrażamy rozwiązania, które mogą przynieść odpowiednie wartości. Obserwujemy jakie zużycie prądu mamy obecnie i cały czas poszukujemy nowych rozwiązań. Jednak chcę podkreślić, że robimy wszystko, aby odbyło się to bez uszczerbku dla naszych mieszkańców – komentuje burmistrz Andrzej Kasiura.

10 procent w grudniu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).