Charytatywne dyktando na Święto Niepodległości

W dniach 11-13.11.2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek. 

Środki zgromadzone w ramach tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wysłała już osiem tirów z pomocą o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, a treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna.

logo dyktanda na swieto marginesy.jpeg