NOWY POJAZD DLA ŚDS

Dzisiaj do siedziby krapkowickiego Środowiskowego Domu Samopomocy z filią „Na Polnej” został dostarczony długo wyczekiwany Bus do przewozu uczestników. Zakup auta umożliwił PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” w obszarze D – likwidacja barier transportowych.

Wraz z dyrektorką ośrodka Aleksandrą Mrosek oraz podopiecznymi na miejscy był obecny Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Samochód marki Ford Transit wyposażony w obustronne przesuwne drzwi wejściowe dla pasażerów, podświetlany stopień oraz windę umożliwiającą bezpieczny transport osoby na wózku to bezcenny sprzęt dla ośrodka.

 

 - To spełnienie marzeń pracowników i uczestników jednostki. Umożliwi nam łatwiejsze i co więcej bezpieczniejsze podróżowanie z naszymi podopiecznymi. Dokumentacja, na podstawie której szacowaliśmy koszt pojazdu powstawała w roku ubiegłym, w między czasie ceny samochodów poszybowały w górę i należało ponownie oszacować możliwości finansowania zakupu. Ostateczny sukces osiągnęliśmy po długim czasie, wielu chwilach napięcia i stresu. Za nami trzy przetargi, z których w ostatnim udało się ostatecznie wyłonić wykonawcę. Kolejne napotkane problemy to dostępność pojazdów i długi czas oczekiwania. Przed nami pojawiło się widmo odstąpienia od umowy. Na szczęście wszystko skończyło się pozytywnie. Samochód jest, czeka na rejestrację i od następnego miesiąca wyruszy w drogę po uczestników naszego ośrodka. – opowiadała podczas spotkania Aleksandra Mrosek.

- Gmina Krapkowice na to zadanie przeznaczyła 121 289 zł, co stanowiło 55% kosztów, pozostałe środki w wysokości 97,258 zł i pochodziły z dofinansowania z PEFRON-u. Kolejny raz udało się zapewnić najpotrzebniejszy sprzęt na jaki mieszkańcy naszej gminy zasługują i jakiego oczekują. Po długiej walce jaką pracownicy ośrodka stoczyli serdecznie im gratuluje zapału oraz dążenia do celu. Życzę wszystkim szerokiej oraz bezpiecznej drogi. - dodał burmistrz Krapkowic.