Narada dyrektorów krapkowickich szkół i przedszkoli

25 sierpnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach odbyła się narada dyrektorów krapkowickich szkół podstawowych i przedszkoli rozpoczynająca nowy rok szkolny 2022/2023, w której uczestniczył burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz sekretarz miasta Harald Brol. 

DSC00843.jpeg

Na początku narady Burmistrz Krapkowic uroczyście wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom, którzy w lipcu zdali egzaminy na nauczyciela mianowanego. Nauczycielem mianowanym została pani Magdalena Olszenka zatrudniona w Zespole Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rogowie Opolskim na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i języka niemieckiego oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Krapkowicach: pani Joanna Drescher - nauczyciel matematyki i fizyki, pani Barbara Schega - nauczyciel języka niemieckiego, pani Dominika Kowalska-Cieślak - nauczyciel wychowania fizycznego. W imieniu pana Łukasza Wichra - nauczyciela wychowania fizycznego, który nie mógł być obecny na naradzie, akt mianowania odebrała pani Krystyna Chudala - dyrektor placówki.

Podczas narady omawiano tematy związane z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym 2022/2023. Zwrócono uwagę na liczne zmiany przepisów oświatowych m.in. zmiany w awansie zawodowym nauczycieli, zatrudnianie dodatkowej kadry specjalistów, kierunki polityki oświatowej państwa oraz organizację nauczania języka mniejszości narodowej, a także przyjmowanie i kształcenia dzieci uchodźców z Ukrainy.

20220825_114650.jpeg

W trakcie narady pani Krystyna Nowak dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach zaprezentowała uczestnikom nową salę sensoryczną, do której zostały zakupione oryginalne konstrukcje i zabawki zaprojektowane tak, aby rozwijać zmysły i prawidłową integrację sensoryczną u dzieci. W sali znajdują się m.in. podświetlany panel podłogowy, ściana wodna, tunel nieskończoności, świetlny dywan, kula plazmowa.  

Dyrektorzy nie ukrywali, że są pełni obaw w związku z rosnącymi kosztami utrzymania szkół i przedszkoli, zwłaszcza podwyżek cen źródeł energii cieplnej, prądu i wody. Na zakończenie narady omówiono zbliżającą się „Akcję sprzątania świata”, w której wszystkie szkoły zadeklarowały swój udział.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 Burmistrz Krapkowic przekazał dyrektorom placówek oświatowych życzenia wielu edukacyjnych sukcesów, wytrwałości, spokojnej i satysfakcjonującej pracy na rzecz rozwoju krapkowickiej oświaty.