Z roboczą wizytą w PSP 4

Wczoraj Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z Krystyną Chudalą dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 w Krapkowicach, spotkali się, aby wspólnie przyjrzeć się realizacji inwestycji polegającej na termoizolacji obiektu. Budynek jest dziś nie do poznania, a prace jakimi został objęty powoduję, że wygląda estetycznie i nowocześnie.

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, żeliwnych grzejników, opraw oświetleniowych zewnętrznych i wewnętrznych na energooszczędne, nowa instalacja odgromowa, wykonanie instalacji BMS (systemu zarządzania energią w budynku), montaż instalacji fotowoltaicznej, zielonej ściany jako elementu dekoracyjnego na ścianie elewacji frontowej. To zakres jakim objęty został budynek w tym etapie prac.

- Modernizacja szkoły nałożyła się ze wzrostem cen energii, więc liczę na to, że dziś ze znacznie nowocześniejszym i ekonomicznym systemem termoizolacji szkoły w Otmęcie nie odczujemy tak wyraźnie wzrostu tych kosztów.- komentuje burmistrz Kasiura - Po spotkaniu wiemy, że część przeznaczona do nauki jest już gotowa i nasza młodzież spokojnie będzie mogła przystąpić do zajęć. Pozostałe pracę powinny zostać zakończone na przełomie września i października. – dodaje włodarz.

Przypomnijmy tylko, że inwestycja rozpoczęła się w styczniu 2022 r. Wartość prac wynosi 3 099 982,00 zł. Na wykonanie inwestycji Gmina Krapkowice pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 -2020 w wysokości 1 059 388,00 zł. Pozostała kwota to wkład własny gminy Krapkowice.