• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Stadion w Otmęcie zmienia oblicze

W piątek 22 lipca na stadionie w Otmęcie przy ul. Olimpijskiej burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura zapoznał się z przygotowaniem do prac remontowych, jakie przeprowadzone zostaną na tym obiekcie. Stadion zostanie między innymi podłączony do sieci kanalizacyjnej, zamontowane zostanie oświetlenie boiska treningowego oraz rozbudowana zostanie instalacja elektryczna. Remont przejdzie również budynek szatni, który zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a całość obiektu zostanie objęta monitoringiem.

1.jpeg

- To kluczowe zadanie pozwoli na dalszy rozwój tego pięknego miejsca, jakim bezsprzecznie jest otmęcki stadion. Brak instalacji elektrycznej, kanalizacji, monitoringu, nie pozwalał na przeprowadzanie dużych wydarzeń sportowych czy kulturalnych bez potrzeby montowania dodatkowych agregatów czy toalet. Problemem były również kradzieże sprzętu, co na pewno zostanie ukrócone dzięki zamontowaniu systemu monitorującego - mówił obecny na spotkaniu burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

2.jpeg

Uzbrajanie stadionu w nowoczesne instalacje to tylko część zmian. W niedzielę, 23 lipca trzydziestu artystów przyjechało do Krapkowic na zaproszenie znanej krapkowickiej ekipy odpowiedzialnej za wzbogacanie Krapkowic w piękne murale. Zrobiło się kolorowo. Za płótno do stworzenia wielkoformatowej sztuki posłużyły: budka dawnej kasy biletowej oraz ponad 30 przęseł betonowego płotu. Przypomnijmy, akcję tworzenia murali koordynuje Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).