• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmawiali o przyszłości

6 lipca w Krapkowickim Domu Kultury odbył się pierwszy warsztat dot. opracowywanej nowej strategii rozwoju gminy Krapkowice do 2030 roku. Spotkanie prowadzili moderatorzy z Regionalnego Ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Opolu oraz Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa, którzy współpracują z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach w przygotowaniu tego ważnego dla gminy dokumentu. Przygotowanie dokumentu strategii stwarza również możliwość zaangażowania mieszkańców i innych partnerów zainteresowanych rozwojem gminy. Dlatego w spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Rady Miejskiej, Gminnej Rady Seniorów, jednostek organizacyjnych gminy, współpracujących z samorządem Krapkowic służb mundurowych a także lokalnych przedsiębiorców.

Przedmiotem warsztatu było wprowadzenie w tematykę planowania strategicznego ale przede wszystkim weryfikacja wniosków z diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej oraz identyfikacja głównych wyzwań rozwojowych dla gminy Krapkowice. Wnioski z diagnozy bazują na danych statystyki publicznej z ostatnich lat, ale też opierają się na porównywaniu danych naszej gminy z danymi innych jednostek o podobnych uwarunkowaniach rozwojowych: Strzelce Opolskie, Kluczbork, Gogolin, Zdzieszowice oraz na tle średniej powiatowej i regionalnej. Warsztatom towarzyszyła dyskusja na forum, która pozwoliła na zweryfikowanie wyników dotychczasowych prac oraz opracowanie materiału na kolejne spotkanie, które zaplanowano na 7 września. Podczas spotkania w ramach działań edukacyjno-informacyjnych miała miejsce promocja projektu pn. :„Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

logotypy-zestawienie-04 (2).png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).