• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Powstaje psi park

Wspaniała wiadomość dla wszystkich posiadaczy psich przyjaciół. Przy ul. Karola Miarki w Krapkowicach (potocznie zwaną „Abisynią”), w sąsiedztwie autostrady i osiedla XXX-lecia powstanie pierwszy w Krapkowicach park dla psów. We wtorek w miejscu gdzie już wkrótce mają się rozpocząć prace przekazano teren placu budowy. Kilka dni wcześniej, zastępca burmistrza Arnold Joszko podpisał umowę z firmą „Venus Bruk” z Łowkowic na wykonanie tego zadania. Ponad 30 arowy teren będzie przeznaczony dla czworonogów chętnych do wybiegania się z innymi towarzyszami. Obiekt będzie ogrodzony co pozwoli właścicielom na chwilę relaksu bez obawy o ewentualną ucieczkę pupila 

Psi wybieg zostanie wyposażony w ławki, śmietniki, poidła dla zwierzaków, furtki wejściowe w formie śluz oraz zostanie wzbogacony o dodatkowe nasadzenia. W obrębie terenu przeznaczonego dla czworonogów powstaną ścieżki o nawierzchni żwirowo-piaskowej. Koszt inwestycji wynosi ponad 105 tys. zł i w całości jest sfinansowany z budżetu gminy Krapkowice. W przyszłości, zakładamy rozbudowę wybiegu o teren treningowo-szkoleniowy, to jednak jest uzależnione od możliwości finansowych gminy Krapkowice.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).