• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK

w SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Krapkowice 15-17 lipca 2014 r.

   

     W czwartek 17 lipca 2014 r. zakończył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej, rozegrany na boiskach Stadionu Miejskiego w Krapkowicach.

     Z 16 zakwalifikowanych, drogą eliminacji par w turnieju wystąpiło 15 ekip, należących  do czołówki młodzieżowej siatkówki plażowej w Polsce i na świecie. Turniej poprzedziła konferencja i odprawa techniczna. Uczestniczki, trenerów i sędziów przywitał Sekretarz Miasta Harald Brol. Głos zabrał również Komisarz zawodów Wojciech Klęsk. Następnie została przeprowadzona weryfikacja zawodniczek, którą prowadził Sędzia Główny zawodów Jan Baniak.

    W dniu 16 lipca po uroczystym otwarciu turnieju przez Zastępcę Burmistrza Krapkowic Romualda Harafa rozpoczęły się rozgrywki. W pierwszym dniu zawodów rozegrano 22 mecze. Około godz. 14:00 ze względu na wysoką temperaturę Sędzia Główny ogłosił godzinną przerwę w turnieju. Zmagania zakończono około godz. 19:00. W drugim dniu mistrzostw rozegranych zostało 6 pojedynków. Do finału dotarły najlepsze obecnie pary w Polsce. W meczy o trzecie miejsce rywalizowały Agnieszka Adamek/Kamila Płaczek oraz Maria Włoch/Natalia Gruszczyńska. Medal zdobyła para Włoch/Gruszczyńska wygrywając 0:2 ( 15:21, 20:21). W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zawodniczki Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Stępień/Marta Pietroczuk. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła najbardziej utytułowana młodzieżowa para w Polsce Kociołek/Gruszczyńska pokonując gładko rywalki 2:0 ( 21:12, 21:15). 10 minut po ostatnim gwizdku sędziów odbyła się dekoracja zwycięzców. Medale, puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymały najlepsze pary oraz ich trenerzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Medale, puchary i nagrody wręczali: Dagmara Kot-Kowalska – wielokrotna reprezentantka kadry Polski w piłce ręcznej, Zbigniew Tokarski – delegat PZPS, Sebastian Kocieniewski – przedstawiciel opolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Harald Brol – Sekretarz Miasta  Krapkowice oraz Małgorzata Meisner – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki UMiG.

      Organizatorzy składają podziękowania licznej grupie wolontariuszy, pani Krystynie Dec za zapewnienie opieki medycznej, panu  Piotrowi Gabrysz za spikerkę i oprawę muzyczną, panu Danielowi Medwid za obsługę gastronomiczną i logistykę oraz sędziom.

 

http://www.krapkowice.pl/1216/1145/finalowy-turniej-mistrzostw-polski-juniorek-w-siatkowce-plazowej.html

 

Sporządził: Andrzej Gnat

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).