• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niezwykli goście zza oceanu

Z partnerskiego miasta Camas w stanie Washington w Stanach Zjednoczonych przyleciał do Krapkowic Lloyd Halverson, wieloletni koordynator współpracy polsko – amerykańskiej. Jest on również autorem niedawno wydanej książki „Silesian Stories – Śląskie Opowieści”. Książka jest zbiorem piętnastu historii napisanych w języku angielskim i polskim, opowiadających o naszym regionie, o ludziach tu mieszkających oraz o wydarzeniach, jakie miały tu miejsce 100-150 lat temu.

Wizyta była jednak głównie związana ze wsparciem jakie nasza gmina otrzymała od partnerów z Camas. Na subkonto utworzone przez gminę Krapkowice, przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy wpłynęła pokaźna kwota, która została zebrana właśnie przez mieszkańców Camas.

 

 

- Dziś razem z naszymi gośćmi odwiedziliśmy przedszkole nr 4 w Krapkowicach, gdzie grupa przedszkolna składająca się z dzieci z Ukrainy przygotowała miłą uroczystość. Sala, w której odbyło się spotkanie została w pełni wyposażona właśnie z pomocy, jaką otrzymaliśmy z Camas - mówił burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, po czym dodał - Podczas spotkania osobiście podziękowałem Lloydowi Halversonowi za wsparcie. Ta sytuacja pokazuje, że warto mieć przyjaciół. Tak jak ukraińskie rodziny znalazły u nas wsparcie, tak nasi przyjaciele wsparli nasz gminę.

- Wizyta w Krapkowicach to zawsze cudowny czas, nasza przyjaźń trwa nadal i bardzo się cieszę, że możemy tu być. Widzę, że jak zawsze Wy Polacy robicie świetną robotę. Przyjęliście tych ludzi do swoich domów i opiekujecie się nimi w tym trudnym dla nich momencie. To wiele znaczy i zawsze będziecie mogli liczyć na nasze wsparcie - mówił Lloyd Halverson.

Wizyta gości z partnerskiego Camas potrwa do wtorku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).