Warsztaty językowe dla nauczycieli - podsumowanie

Od 3 do 4 lipca w Zabierzowie odbywały się warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego z naszej gminy oraz gmin partnerskich Zabierzów i Morawica. Warsztaty odbywały się  już po raz ósmy, a ich przeprowadzenie były możliwe dzięki współpracy z amerykańskim miastem Camas. Z gminy Krapkowice uczestnikami warsztatów były: pp. Jagoda Makselon, Joanna Prażnowska, Weronika Szymik, Anna Warzecha i Alicja Grelowska, natomiast koordynacją całości zajęła się  naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury p. Jolanta Myśluk.

Jak zawsze, tak i w tym roku, amerykańscy nauczyciele - wolontariusze w składzie: Stephen Baranowski, Amber Baranowski, Corinne Lorch, Lexi Loveland, Becky Hamlin oraz uczniowie -  Carson Dunn.i  Abby Engel, stanęli na wysokości zadania, przygotowując bardzo interesujące propozycje zabaw i ćwiczeń metodycznych, udowadniających, że nauczanie języka nie musi być ciężkim wyzwaniem, lecz może stać się ciekawym, radosnym doświadczeniem, zarówno dla nauczycieli, jak i (co ważniejsze) dla uczniów.

Warsztaty trwały zaledwie dwa dni, lecz jako ich uczestniczka  z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że był to czas zorganizowany i wykorzystany optymalnie. Z pewnością również Letni Obóz Języka Angielskiego dla młodzieży, odbywający się od 06 do 19 lipca w Morawicy, dostarczy wszystkim biorącym w nim udział niezapomnianych wrażeń oraz stanie się okazją do poznania kultury i historii Stanów Zjednoczonych. Co jednak zdecydowanie najważniejsze, udział w obozie pozwoli młodym ludziom na obcowanie z językiem w najczystszej jego postaci – poprzez bezpośrednie, swobodne  rozmowy z amerykańskimi przyjaciółmi.

Nad. Alicja Grelowska
Naucz.  j. angielskiego

IMG_1893.jpegIMG_1937.jpegIMG_1983.jpegIMG_1992.jpegIMG_2002.jpegIMG_2015.jpeg