• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Filia Krapkowickiego Domu Kultury znów działa

Nowe, powiększone pracownie przystosowane do osób niepełnosprawnych, nowoczesne toalety i podjazd dla wózków. To tylko niektóre zmiany jakie zaszły w otmęckiej filii Krapkowickiego Domu Kultury. Wczoraj 31 maja odbyło się uroczyste oddanie nowej siedziby KDK, w której już w najbliższych dniach ruszą zaplanowane zajęcia.

Siedziba Krapkowickiego Domu Kultury przy ul. Krasickiego w Otmęcie doczekała się gruntownego remontu. Całość pracowni została zaprojektowana od nowa, włącznie z nowym wejściem. Oczywiście uwzględniliśmy osoby ograniczone ruchowo, stąd podjazd, szerokie drzwi oraz zlikwidowaliśmy wszelkie progi w pomieszczeniach. Powstała również toaleta przeznaczona dla osób na wózkach inwalidzkich. Cały obiekt zyskał nowy, świeży charakter, co na pewno spodoba się wszystkim uczestnikom zajęć. – mówi Dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury Aleksander Bernat.

Na otwarciu otmęckiej filii był również obecny burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z Zuzanną Donath - Kasiurą wicemarszałkiem województwa opolskiego. „Cieszę się, że Krapkowice wzbogaciły się o tak nowoczesne miejsce przeznaczone dla artystów, tych małych i dużych. Młodzież, osoby starsze zyskały wspaniale przygotowane pracownie, które będą im służyły przez długie lata. Dziękuje dyrektorowi Bernatowi za pomysł i realizacje. Mam nadzieje, że już wkrótce gdy ruszą pierwsze zajęcia poznamy opinie uczestników na temat ich nowych pracowni.- mówi burmistrz Krapkowic.

Łączny koszt inwestycji finansowanej z budżetu gminy Krapkowice i realizowanej w trzech etapach wyniósł 237 000 zł.

 

 

W świeżo wyremontowanej filii Krapkowickiego Domu Kultury w Otmęcie będą odbywać się zajęcia:

  • Ceramiczne
  • Plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszym
  • Malarskie dla młodzieży i osób dorosłych
  • Wikliniarskie (plecionkarstwo)
  • Czerpanie papieru

Zapisy oraz wszelkie informacje na temat zajęć  tel. 77 44 60 312 lub email biura@kdkkrapkowice.pl

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).