• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezentacja Gminnej Rady Seniorów

Z seniorami i o seniorach. W piątek, 27 maja w Krapkowickim Domu Kultury burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura zaprezentował Gminną Radę Seniorów. A o tym, jak seniorzy będą dzielić się swoim doświadczeniem, doradzać i inicjować mówiła przewodnicząca Rady, Anna Moch. Spotkanie było także okazją do spojrzenia na potrzeby wcześniej urodzonych – jak sami o sobie mówią – z perspektywy województwa. O tych działaniach mówili zaproszeni goście: wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu, Agnieszka Gabruk oraz przewodnicząca forum seniorów samorządu województwa opolskiego Leokadia Kubalańca.

3.jpeg

„Jeśli macie Państwo pomysł, coś chcielibyście zrobić, trzeba po prostu o tym powiedzieć. I choć nie wszystkie pomysły uda się zrealizować, to jeżeli Państwo o nich nie powiedzą, to nikt nie będzie o nich wiedział, a Państwu będzie przykro, że nikt się nie domyślił” mówiła wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura. W tym też celu powołana została Gminna Rada Seniorów w Krapkowicach, gremium zrzeszające przedstawicieli osób starszych w naszej gminie.

10.jpeg

„Właśnie z Radą oraz organizacjami zrzeszającymi seniorów chcemy współpracować, by wspólnie przedyskutować w jakim zakresie realizowane powinny być programy oraz inwestycje. Część potrzeb już znamy, to między innymi budowa większego Domu Dziennego Pobytu” mówił burmistrz Andrzej Kasiura.

5.jpeg

Przypomnijmy, Gminna Rada Seniorów w szczególności działa w zakresie zapobiegania i przełamywania marginalizacji seniorów, wspierania aktywności ludzi starszych czy profilaktyki, promocji i ochrony ich zdrowia. Bo seniorzy mają moc.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).