Dzień Dziecka z Klubem Karate-Do ENSO - fotorelacja

W niedzielne popołudnie na Sali gimnastycznej ZSS nr 1 na os XXX-lecia zebrały się dzieci by rywalizować w Turnieju sportowym z okazji ich święta. 
          To już stało się tradycją, że Klub Karate-Do ENSO organizuje sportową imprezę dla dzieci. Do udziału zgłosiło się 52 dzieci urodzonych w latach 2003 – 2012, którzy podzieleni zostali na 8 grup. 

           Turniej rozpoczęliśmy od szkolenia „jak reagować w  razie ataku psa” Rumba – bo tak nazywa się suczka rasy labrador , była głównym bohaterem szkolenia . Uwielbia dzieci , a tu ich nie brakowało. Janusz Bajorek omówił sposób postępowania w razie zagrożenia ze strony psa , a później praktycznie pokazane zostało jak należy się zachować w takiej sytuacji i tu demonstrował to Jakub Bajorek wraz z Rumbą . Rumba oczywiście nie stanowiła zagrożenia dla dzieci , które na koniec szkolenia choć na chwilę chciały ją pogłaskać, ale nie raz słyszeliśmy o dramatycznych sytuacjach w których pies dotkliwie pogryzł dziecko , więc takie szkolenia są potrzebne. 

          Przystąpiono do rozgrywania konkurencji sportowych , które wywoływały wiele emocji a zgromadzeni kibice dopingowali swoje pociechy. Chodziło tu przecież o dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu wolnego więc nie mogło być inaczej. 

         Po zakończeniu rywalizacji na sali pojawił się zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Krapkowic , który przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Wszyscy wysłuchali sposobu i zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia a potem praktycznie uczestniczyli w szkoleniu . 

Kiedy trwało szkolenie zsumowano wyniki i wyłoniono zwycięzców. 

1- Maja Gołąbek , 2- Wojtek Janik
1- Grzella Agnieszka,2-Pustułka Hania, 3- Traczyński Miłosz,Wietrzyk Michał i Janik Michał
1- Czerniecki Paweł, 2- Malinowska Marysia , 3 – Hajduk Karolina i Hejna Kamila.
1 – Madej Łukasz, 2- Wietrzyk Milena, 3 – Traczyński Oskar i Obłaczyńska Maja
1 – Wietrzyk Mateusz, 2 – Grach Bartek, 3 – Kos Lila i Kołodziej Wiktoria
1 – Grzella Marcelina, 2 - Pustułka Fabian, 3 – Styperek Oliwia i Obłaczyński Miłosz
1 – Sojka Adam, 2 – Bajorek Jakub , 3 – Madej Szymon i Drabik Tymoteusz
1 – Kos Jędrzej , 2 – Lubaszka Joanna, 3 – Nikiel Agnieszka i Janik Jakub

Najmłodszą uczestniczką turnieju była Maja Gołąbek, która nie ukończyła jeszcze 2 lat.
Nie było przegranych w tym turnieju więc każdy niezależnie od zajętego miejsca otrzymał drobne nagrody rzeczowe i dyplomy a zwycięzcy otrzymali dodatkowo medale i puchary, które wręczał burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Po dekoracjach i wspólnym pamiątkowym zdjęciu jak zawsze na sali spadł „cukierkowy deszcz „ , dzieci biegały i zbierały spadające słodycze . 

To jeszcze nie był koniec atrakcji , bo przed salą gimnastyczną na wszystkich czekał zastęp Straży , który pokazał wyposażenie znajdujące się na samochodzie a później każde dziecko mogło założyć hełm strażacki oraz wsiąść do kabiny samochodu. Wszystkie dzieci mogły również spróbować podać wodę i na chwilę zostać strażakiem w akcji. 

To są niezapomniane chwile wspólnej zabawy i aktywnie spędzonego czasu w gronie bliskich, a nagrodą i podziękowaniem za całą pracę i trud w przygotowaniach jest Uśmiech na twarzy dzieci .

Podziękowania dla władz Krapkowic i Powiatu Krapkowickiego którzy dofinansowali organizację turnieju oraz dla wszystkich , którzy pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju , bez których nie byłoby tej świetnej imprezy i zabawy na sportowo.

nad. Klub Karate ENSO