• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileusz z okazji 50. rocznicy ślubu

Podobno ”Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa, która wciąż wydaje się zbyt krótka”. I właśnie o tym, jak rozmawiać i jak dbać o tę najmniejszą wspólnotę społeczną mogli podyskutować Złoci Jubilaci podczas uroczystości w Krapkowickim Domu Kultury.  Dziś szesnaście par odebrało z rąk burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury oznaczenia oraz legitymacje z okazji 50-cio lecia pożycia małżeńskiego.

„Życzę drogim Jubilatom kolejnych lat pełnych miłości, zrozumienia i wytrwałości w tych nie zawsze łatwych chwilach. Doskonale wiecie, że życie to pasmo wyzwań, często bardzo trudnych, ale takich, z których można wyjść zwycięsko i co najważniejsze z tą drugą, jakże bliską osobą” mówił do zebranych gości burmistrz Kasiura.

 

 

 

Oto lista Złotych Jubilatów:

 1. Krystyna i Tadeusz Bany
 2. Aniela i Władysław Batko
 3. Krystyna i Stanisław Bywalscy
 4. Maria i Franciszek Janeccy
 5. Dorota i Władysław Karolak
 6. Halina i Danut Kopacz
 7. Danuta i Donat Kot
 8. Wanda i Władysław Krzywy
 9. Elżbieta i Henryk Kulak
 10. Weronika i Antoni Machoń
 11. Regina i Manfred Miczka
 12. Teresa i Jerzy Nowiccy
 13. Maria i Zdzisław Ostaszewscy
 14. Elżbieta i Manfred Saga
 15. Grażyna i Mieczysław Soból

 

Organem przyznającym medale jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Na gości oprócz oznaczeń czekały drobne upominki oraz poczęstunek. Uroczystość w takiej odsłonie odbyła się po raz pierwszy od 2019 roku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).