• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Komisja Senatu III RP w Krapkowicach

W Krapkowicach, 12 maja odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Posiedzenie odbyło się z okazji  100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP. Spotkanie rozpoczęło się na krapkowickim rynku, gdzie Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura przywitał przybyłych gości.

            Po krótkiej konferencji otwarta została wystawa „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP”, która będzie dostępna dla zwiedzających od jutra na dziedzińcu krapkowickiego zamku – Zespół Szkół Zawodowych w Krapkowicach. Następnie delegacje przeniosły się od Sali obrad Rady Powiatu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Tematem obrad komisji było "Deinstytucjonalizacja opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi na przykładzie domów pomocy społecznej oraz placówek opieki całodobowej". Komisji przewodniczył senator Jan Filip Libicki, a inicjatorem spotkania był senator Beniamin Godyla. 

Cieszę się, że mogliśmy gościć przedstawicieli Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w Krapkowicach. Temat jakiemu poświęcone było spotkanie, czyli seniorzy jest nam bardzo bliski i bardzo ważny. Wraz z innymi gminami działamy na rzecz osób starszych realizując i korzystając z różnych programów i dotacji. W ostatnich tygodniach powołałem Gminną Radę Seniorów w Krapkowicach, której będzie działać w imieniu i dla osób starszych. Poprawa i zwiększenie samodzielności seniorów to proces długi, ale jest to cel, który musimy osiągnąć. Mówił Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura

Posiedzenie komisji senatu w Krapkowicach była częścią dwudniowej wizyty w województwo opolski. Komisja obradowała dzień wcześniej w Kluczborku.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).