• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta w Straży Pożarnej

13 czerwca 2014 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 8 w Otmęcie wybrały się  na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Otmęcie. Dzieci mogły nie tylko z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo – gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalony też został numery alarmowe – 112     i 998 które każde dziecko znać powinno. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od przedszkolaków własnoręcznie wykonaną laurkę.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowe PSP w Krapkowicach za bardzo obrazowe zapoznanie przedszkolaków z zawodem strażaka!

nad. PP nr 8
w Krapkowicach

ZDJECIA PRZED.2014 283.jpeg ZDJECIA PRZED.2014 323.jpeg ZDJECIA PRZED.2014 338.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).