• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trwa krapkowicki „Tydzień Ziemi”

Święto ekologii rozpoczęliśmy w miniony piątek warsztatami ekologiczno-kulinarnymi w przedszkolu w Żywocicach, było też sadzenie drzew przy al. Jana Pawła II. Teraz przyszedł czas na promocję krapkowickiej przyrody i … wody. Uczniowie krapkowickich szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić miejsce, gdzie swój początek bierze każda kropla wody z naszego kranu. Baza spółki WiK Krapkowice stała się na kilka godzin nowoczesnym muzeum, w którym można było dowiedzieć się z jakiej głębokości wydobywana jest woda, w jaki sposób jest dostarczana do kranów i dlaczego jest tak cenna.

 

 

Równolegle, w Krapkowickim Domu Kultury odbył się pokaz filmu „Gmina Krapkowice. Bogactwo przyrody nad Odrą i Osobłogą”, który w niesamowity sposób przedstawia największe, naturalne skarby krapkowickiej ziemi. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać krótkiej prelekcji o okolicznych ptakach, którą poprowadził lokalny miłośnik przyrody Rafał Świerad.

 

 

Od wtorku do piątku w jednostkach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach odbywają się zajęcia dla najmłodszych. Przedszkolaki biorą udział w kreatywnych zabawach i poszerzają swoją wiedzę związaną z ekologią.

 

 

Przypominamy, że Tydzień Ziemi potrwa do piątku tj. 29.04 i zakończy się koncertem zespołu Glogovia Brass i multimedialnym pokazem świateł oraz dźwięków na krapkowickim Rynku. Zapraszamy od godz. 20

Tydzień Ziemi (7).png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).