• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wspólne sadzenie drzew

Drzewa posadzone, teren wysprzątany. To była aktywna sobota w ramach Tygodnia Ziemi w gminie Krapkowice. 23 kwietnia mieszkańcy posadzili ponad 30 drzew przy alei Jana Pawła II w Krapkowicach. Przy ścieżce rowerowej rosną już platany, brzozy i jarzęby szwedzkie. Każdy ogrodnik otrzymał także certyfikat uprawniający go do regularnego podlewania, kontemplacji i odpoczynku w cieniu posadzonego drzewa. Tuż po sadzeniu aktywni seniorzy, wysprzątali teren wokół ścieżki oraz pobliskiego lasu. Do udziału w wydarzeniu zaprosił burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. „W ten sposób chcemy pokazać, że szanujemy zieleń. Chcemy, by Krapkowice były zielone i wszyscy do tego się przyczyniamy” mówił burmistrz. Drodzy mieszkańcy dziękujemy za tak liczną obecność. To była piękna akcja.

IMG_6305.jpeg

Wspólne sadzenie drzew to jedno z wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach w ramach Tygodnia Ziemi. Ten rozpoczął się w piątek, 22 kwietnia międzypokoleniowymi warsztatami kulinarno-ekologicznymi w Przedszkolu Publicznym w Żywocicach. O właściwościach zdrowotnych warzyw, ich zastosowaniu w kuchni oraz o walorach smakowych przedszkolakom opowiadali seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Krapkowicach.

2.jpeg

W programie Tygodnia są jeszcze między innymi pogadanki o ekologii: "Zaopiekujmy się Ziemią" w bibliotekach miasta i gminy w Krapkowicach, wystawy: "Cztery Pory Roku” w Bibliotece przy ulicy Sienkiewicza, "Woda i jej oblicza w fotografii” w Bibliotece przy ulicy Mickiewicza, zwiedzanie stacji uzdatniania wody, projekcja filmu "Gmina Krapkowice. Bogactwo przyrody nad Odrą i Osobłogą”, spotkanie z ekologiem, warsztaty wikliniarskie w Parku Magnolia przy Krapkowickim Domu Kultury oraz koncert zespołu Glogovia Brass połączony z przedstawieniem „Multmedialna fontanna - magia wody, światła i muzyki”.

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).