• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najlepsi juniorzy w wojwództwie rywalizowali w Otmęcie

W ostatni weekend 14-15.06.2014r. boiska piaszczyste na stadionie miejskim w Otmęcie były areną Mistrzostw Województwa Juniorek i Juniorów w siatkówce plażowej. W sobotę o tytuł najlepszych w województwie rywalizowali juniorzy. Do turnieju zgłosiło się 10 par męskich, w przeważającej większości z Kędzierzyna-Koźla. Mecze turniejowe rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 zdobytych punktów. Znakomita większość pojedynków była bardzo zacięta i kończyła się dopiero po rozegraniu trzech setów. Niektóre pary rozegrały w całym turnieju kilkanaście setów.

Ostatecznie cały turniej wygrała, stawiana w roli faworytów, para– Bernat/Siemieniuk, pokonując w finale inną kędzierzyńsko-kozielską parę Bąk/Zasłonka. Trzecie miejsce zajęła para Brzozowski/Wróbel, którzy w małym finale wygrali z parą Tymoczko/Wróbel. Turniej zakończył się po blisko 7-godzinnych zmaganiach, a najlepszym parom medale wręczał Sekretarz Miasta Harald Brol.

W niedzielę na boiskach pojawiły się juniorki. Organizatorów i sędziów zaskoczyła wysoka frekwencja, a to dzięki licznemu udziałowi w turnieju zawodniczek KS Pila Vinco Krapkowice ( 9 par ). Rywalizację zdominowały zawodniczki z Nysy, które zajęły pierwsze cztery miejsca w turnieju. Najlepszą parą krapkowicką okazała się para Gebauer/Murzyn, która ostatecznie uplasowała się na miejscach 5-6. W meczu decydującym o awansie do czołowej czwórki nieznacznie uległy nyskiej parze Suszek/Szumańska.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

1.Szczubiał/Birecka

2.Wierzbińska/Kasperska

3.Fil/Stecko

4.Suszek/Szumańska

5-6. Gebauer/Murzyn, Komar/Dec

Medale najlepszym parom wręczała Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki UMiG Krapkowice – Małgorzata Meisner.

Cztery najlepsze pary, zarówno wśród juniorek jak i juniorów, uzyskały awans do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski.

Zwycięskim parom życzymy awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek, które odbędą się w Krapkowicach w dniach 15-17 lipca.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).