• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny transport do Rohatynia

W sobotę rano 26 marca z Krapkowic wyjechały cztery, wypełnione po brzegi busy z darami dla naszych partnerów i przyjaciół z Rohatynia. Około godziny 10 konwój składający się z pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach i pracowników firmy POM Krapkowice pod okiem zastępcy burmistrza Krapkowic Arnolda Joszko, dotarł na przejście graniczne w Medyce. Pomiędzy przejściami Polski i Ukrainy doszło do przekazania darów. Jedzenie, środki czystości, materace i śpiwory. To te rzeczy w głównej mierze dotarły do naszych partnerów. Po stronie Ukrainy oczekiwał Mer Rohatynia Sergiej Nasalyk wraz z pracownikami, którzy byli gotowi do zabrania każdej ilości darów. Przeładunek, kilka słów wsparcia, podziękowania i krapkowicki konwój zawrócił w stronę Polski.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczyniają się do gromadzenia tak ważnych dziś darów dla mieszkańców Ukrainy. Dziękujemy również naszym przyjaciołom z partnerskiego miasta Wissen w Niemczech oraz społecznościom szkół z Schule Don Bosco z Steinfeld i Realschule Damme, skąd pochodziła część przewiezionych darów.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).