• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Dziecka z Klubem ENSO

W niedzielne popołudnie na Sali gimnastycznej ZSS nr 1 na os XXX-lecia  zebrały się dzieci by rywalizować w Turnieju sportowym z okazji ich święta.

            To już stało się tradycją, że Klub Karate-Do  ENSO organizuje sportową imprezę dla dzieci. Do udziału zgłosiło się 52 dzieci urodzonych w latach 2003 – 2012, którzy podzieleni zostali na 8 grup.

           Turniej rozpoczęliśmy od szkolenia „jak reagować w razie ataku psa” Rumba – bo tak nazywa się suczka rasy labrador , była głównym bohaterem szkolenia . Uwielbia dzieci , a tu ich nie brakowało. Janusz Bajorek omówił sposób postępowania w razie zagrożenia ze strony psa , a później praktycznie pokazane zostało jak należy się zachować w takiej sytuacji  i tu demonstrował to Jakub Bajorek wraz z Rumbą . Rumba oczywiście nie stanowiła zagrożenia dla dzieci , które na koniec szkolenia choć na chwilę chciały ją pogłaskać, ale nie raz słyszeliśmy o dramatycznych sytuacjach w których pies dotkliwie pogryzł dziecko , więc takie szkolenia są potrzebne.

            Przystąpiono do rozgrywania konkurencji sportowych , które wywoływały wiele emocji a zgromadzeni kibice dopingowali swoje pociechy. Chodziło tu przecież o dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu wolnego więc nie mogło być inaczej.

        Po zakończeniu rywalizacji na sali pojawił się zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Krapkowic , który przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Wszyscy wysłuchali sposobu i zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia a potem praktycznie uczestniczyli w szkoleniu .

            Kiedy trwało szkolenie zsumowano wyniki i wyłoniono zwycięzców.

1- Maja Gołąbek , 2- Wojtek Janik

1- Grzella Agnieszka,2-Pustułka Hania, 3- Traczyński Miłosz,Wietrzyk Michał i Janik Michał

1- Czerniecki Paweł,  2- Malinowska Marysia , 3 – Hajduk Karolina i Hejna Kamila.

1 – Madej Łukasz, 2- Wietrzyk Milena, 3 – Traczyński Oskar i Obłaczyńska Maja

1 – Wietrzyk Mateusz, 2 – Grach Bartek, 3 – Kos Lila i Kołodziej Wiktoria

1 – Grzella Marcelina, 2 - Pustułka Fabian, 3 – Styperek Oliwia i Obłaczyński Miłosz

1 – Sojka Adam, 2 – Bajorek Jakub , 3 – Madej Szymon i Drabik Tymoteusz

1 – Kos Jędrzej , 2 – Lubaszka Joanna, 3 – Nikiel Agnieszka i Janik Jakub

Najmłodszą uczestniczką turnieju była Maja Gołąbek, która nie ukończyła jeszcze 2 lat.

           Nie było przegranych w tym turnieju więc każdy niezależnie od zajętego miejsca otrzymał drobne nagrody rzeczowe i dyplomy a zwycięzcy otrzymali dodatkowo medale i puchary, które wręczał burmistrz Krapkowic Andrzej Basiura.

               Po dekoracjach i wspólnym pamiątkowym zdjęciu jak zawsze na sali spadł „cukierkowy deszcz „  , dzieci biegały i zbierały spadające słodycze .

            To jeszcze nie był koniec atrakcji , bo przed salą gimnastyczną na wszystkich czekał zastęp Straży , który pokazał wyposażenie znajdujące się na samochodzie a później każde dziecko mogło założyć hełm strażacki oraz wsiąść do kabiny samochodu. Wszystkie dzieci mogły również spróbować podać wodę i na chwilę zostać strażakiem w akcji.

            To są niezapomniane chwile wspólnej zabawy i aktywnie spędzonego czasu w gronie bliskich, a nagrodą i podziękowaniem za całą pracę i trud w przygotowaniach jest Uśmiech na twarzy dzieci .

             Podziękowania dla władz Krapkowic i Powiatu Krapkowickiego którzy dofinansowali organizację turnieju oraz dla wszystkich , którzy pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju , bez których nie byłoby tej świetnej imprezy i zabawy na sportowo.

nad. Klub ENSO

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).