• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Świadczenie na zapewnienie zakwaterowania

Od środy, 16 marca osoby, które przyjęły uchodźców z Ukrainy, będą mogły składać wnioski o refinansowanie kosztów.

Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa oraz obywatelom Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będą mogły ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu.

Świadczenie to będzie przysługiwać maksymalnie przez 60 dni, a jego wysokość to 40 zł dziennie za osobę. Wniosek będzie obejmował czas, który uchodźcy faktycznie spędzili w domu osoby, która użyczyła im miejsca.

Wzór wniosku dostępny jest poniżej:

PDFWniosek o świadczenie pieniężne.pdf

Dodatkowo prosimy o wypełnienie poniższej Karty osoby przyjętej do zakwaterowania:

PDFKarta osoby przyjętej do zakwaterowania (do października).pdf

 

Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach I budynek w pokoju nr 16.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące złożenia wniosku będą udzielane przez pracowników Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych w:

poniedziałek 8.00 - 16.30

wtorek, środa, czwartek, 8.00 – 15.00

piątek 8.00 – 13.30

pod numerem 77 4466814.

Klauzula informacyjna ->PDFKlauzula informacyjna.pdf

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).