• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Hala Sportowa w nowej odsłonie

        Prace budowlane w Hali Sportowej im. W. Piechoty w Krapkowicach powoli dobiegają końca. W ubiegły czwartek 5 czerwca br. Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura wraz ze swoim zastępcą oraz Sekretarzem Miasta wizytowali plac budowy. W chwili obecnej wykonywane są ostatnie częściowe odbiory poszczególnych branż i niebawem obiekt otrzyma pozwolenie na użytkowanie.                  
        „Wisienką na torcie” będzie odnowiony parkiet płyty boiska, który pomimo swojego wieku okazał się być w całkiem dobrym stanie i będzie mógł służyć jeszcze przez wiele lat. Obecnie trwają prace nad jego oczyszczeniem, tzn. zeszlifowaniem starych warstw lakieru, tak aby umożliwić szybsze wyschnięcie klepek. Następnie na parkiecie zostanie przeprowadzone cyklinowanie oraz naniesiona nowa powłoka lakieru.              
        Przypomnijmy, że hala sportowa w Otmęcie wybudowana w latach 70 w czynie społecznym już od dłuższego czasu wymagała remontu. Jej głównym mankamentem był prawie całkowity brak izolacji, co powodowało ogromne straty energii, a brak możliwości ogrzania w zimie, dyskwalifikował obiekt z urządzania w nim jakiejkolwiek imprezy sportowej czy kulturalnej. Latem natomiast hala nagrzewała się do bardzo wysokich temperatur niczym szklarnia, co również powodowało brak możliwości jej należytego użytkowania.       
         Dopiero rok temu  dzięki staraniom Gminy udało się pozyskać środki zewnętrzne, które umożliwiły przeprowadzenie remontu, szczególnie w zakresie termoizolacji. Oprócz prac takich jak: ocieplenie całego budynku, wykonanie nowej elewacji, zmniejszenie powierzchni okiennej i wymiany starych okien na nowe, do wnętrza hali dostarczać ciepło będą odnawialne źródła energii w postaci pomp ciepła oraz instalacji solarnej. Halę dostosowano również do wszelkich nowych wymogów dla budynków komercyjnych, gdzie można organizować imprezy masowe.
       Większość mieszkańców Gminy Krapkowice pamięta jak hala wyglądała przed remontem, aby pokazać obraz zmian przed jej oficjalnym otwarciem już teraz prezentujemy galerię zdjęć obiektu Otmęckiej Hali Sportowej w nowej odsłonie.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).