• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Przekazywanie i podtrzymywanie ludowych tradycji naszego regionu odbywa się w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Krapkowicach na różnych płaszczyznach.

            03.06.2014 po raz kolejny zaszczyciły nas swoją obecnością panie z zespołu ludowego „ Waleckie Seniorki”. W swych pięknych strojach zaprezentowały nam wiązankę tańców i przyśpiewek śląskich.

            Na życzenie dzieci, pod okiem instruktorek odbyła się nauka tańca „ Karolinka”. Wytworzyła się wspaniała, twórcza atmosfera. Panie Seniorki z łatwością nawiązały kontakt z dziećmi, rozbudziły w nich zamiłowanie do śpiewu i tańca.

            Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem i głośnymi oklaskami. Ponadto dostarczyło dzieciom dużo radości płynącej z kontaktu z muzyką.

            Była to prawdziwa lekcja tradycji i kultury przekazywana z pokolenia na pokolenie.

S.W. Przedszkole Publiczne Nr 1 w Krapkowicach

 

DSC03868.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).