• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzieci z Tęczowej Szósteczki zdobywały wiedzę na Górze Św. Anny

Z samego ranka 27 maja, grupa Jeżyków z Tęczowej Szósteczki wyruszyła na wycieczkę. Z lekkim niepokojem spoglądały na niebo, bo od rana padało, ale idąc do autobusu wszyscy już się cieszyli, że deszcz ustał. Żółto- niebieski autobus zawiózł nas pod Muzeum Czynu Powstańczego i aby nie czekać bezczynnie na umówioną godzinę zwiedzania, poszliśmy na spacer. Dzieci szły ścieżką polną mijając kilka kaplic tzw. Kalwarii, a także „szukały” leśnych zwierzątek, które w ten mokry poranek opuściły swoje kryjówki. Udało im się spotkać mnóstwo ślimaków i żuczków.

Gdy po spacerze wróciliśmy do muzeum pan przewodnik zabrał nas do sali projekcyjnej. Tam na wielkim ekranie piękne ptaki spoglądały na nas siedzących cichutko. Prezentacja multimedialną pt.: „Ptaki-dziwaki” wraz z ciekawym wykładem przewodnika była dla dzieci miłym zaskoczeniem. Większość ptaków była im nieznana, a zwyczaje niektórych wprawiły je w zdumienie, a niekiedy i w śmiech. Po pokazie czekały jeszcze ciekawsze atrakcje- mnóstwo ptaków w gablotach, które można było zobaczyć z bliska. Wszystkie dzieci zwróciły uwagę na ogromnego orła bielika i oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia.

Po wyjściu z muzeum, autobus zawiózł nas pod Pomnik Czynu Powstańczego. Na miejscu dzieci dowiedziały się od swojej Pani Iwonki, dlaczego tu stoi taki pomnik i co symbolizuje. Z tego miejsca zobaczyły także amfiteatr w dole i też dowiedziały się kilka ciekawostek. Gdy wydawało się, że wycieczka dobiega końca, leśna dróżka powiodła nas do Zjeżdżalni na szczycie góry. Z braku czasu dzieci mogły tylko oglądać jak zjeżdżają inni, ale Pani Iwonka obiecała, że następnym razem na pewno skorzystamy z tej atrakcji. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone i zachęcone do kolejnego odkrywania pięknych i ciekawych zakątków naszego regionu. Ta wspaniała wycieczka nie odbyłaby się, gdyby nie Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe. Dziękujemy bardzo stowarzyszeniu za zorganizowanie tego wyjazdu i cieszymy się z udanego dnia, ponieważ do naszego powrotu nie spadła ani jedna kropla deszczu i wracaliśmy w pełnym słoneczku.

nad. Violetta Nec

_DSC0297.jpeg _DSC0309.jpeg _DSC0325.jpeg _DSC0376.jpeg _DSC0414.jpeg _DSC0469.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).