• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Efekty rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki

Zmniejszenie liczby godzin języka niemieckiego jako języka mniejszości z trzech do jednej tygodniowo oraz mniej etatów dla nauczycieli języka niemieckiego. To efekty zmian, jakie wprowadza rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 4 lutego 2022 roku. Dla gminy Krapkowice oznacza to: 

- mniej języka niemieckiego o 496 godzin miesięcznie dla 821 uczniów szkół podstawowych

- zagrożenie spadku liczby etatów nauczycielskich o 7.  

Z obecnych na terytorium naszego kraju 13 mniejszości  narodowych i etnicznych zabranie możliwości nauki języka ojczystego z 3 do 1 godziny tygodniowo dotknęło tylko języka niemieckiego. To jawna dyskryminacja, niezgodna z normami i regulacjami europejskimi.

Dodatkowo fakt włączania dzieci, którym zabrano możliwość nauki języka niemieckiego, do walki politycznej zarówno krajowej, jak i międzynarodowej, jest oburzające i niedopuszczalne!

Nie możemy milczeć, gdy bezprawnie łamane są prawa i standardy europejskie! Zachęcamy wszystkich rodziców do podpisana petycji w tej sprawie Rodzice przeciwko decyzji parlamentu RP o zmniejszeniu wydatków na edukację w zakresie języków mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego w budżecie na rok 2022 - Petycjeonline.com

 

Burmistrz Krapkowic

Andrzej Kasiura

 

Kopia Edycja Mniejsze wpływy grafika 1.png

Edycja Etaty.png

   

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).