• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Parkowanie na zieleńcu

IMG_0851-1.jpeg

Parkowanie na zieleńcu publicznym stanowi wykroczenie określone w dyspozycji art. 144 par. 1 Kodeksu Wykroczeń ,,Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu. podlega karze grzywny do 1000 zł albo karze nagany". Problem uszkadzania zieleńców stanowi bardzo duży problem w Krapkowicach, szczególnie na Osiedlu XX Lecia gdzie kierowcy szukając miejsc parkingowych ,,garażują" swoje samochody na trawnikach doprowadzając je w ten sposób do fatalnego stanu. Strażnicy miejscy otrzymują wiele zgłoszeń mieszkańców osiedla aby reagować na tego typu zachowanie kierowców. Funkcjonariusze Straży Miejskiej reagują na zgłoszenia zgodnie z przepisami prawa. 

Zwracamy się z prośbą do kierowców aby wspólnie zadbać o zieleń w naszym mieście. Każdy może się do tego przyczynić wybierając inne przepisowe miejsce postojowe.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).