• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rusza termomodernizacja budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach

Dzisiaj Andrzej Kasiura, Burmistrz Krapkowic podpisał umowę na wykonanie tej bardzo ważnej dla krapkowickiej „Czwórki” inwestycji.

Wyłonionym w przetargu wykonawcą jest firma Budopap z Krapkowic. W ubiegłym roku budynek szkolno-przedszkolny przyłączono do sieci gazowej. Wymieniona została instalacja w kotłowni, zabudowano nowy piec gazowy grzewczy oraz także piece w kuchni.

Przedmiotem podpisanej dzisiaj umowy jest m.in. wykonanie termoizolacji całego obiektu z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana grzejników żeliwnych, wymiana opraw oświetleniowych zewnętrznych i wewnętrznych na energooszczędne, wymiana instalacji odgromowej,  wykonaniu  instalacji BMS (systemu zarządzania budynkiem), montaż instalacji fotowoltaicznej a także wykonanie tzw. „zielonej ściany”, jako elementu dekoracyjnego na ścianie elewacji frontowej.

Łączny koszt inwestycji to 3 099 982,33 zł brutto, a jej zakończenie planuje się na koniec listopada 2022 roku.  Zadanie ma na celu unowocześnienie budynku, a także uzyskanie oszczędności, związanych z rosnącymi kosztami energii w przyszłości. Tym samym Gmina Krapkowice rozpoczyna kolejny etap procesu termomodernizacji placówek oświatowych. Niedawno rozpoczęła się podobna inwestycja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kórnicy.

1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).