• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego przypadający na dzień 27 maja 2014r. był okazją do odwiedzenia Medycznego Laboratorium Diagnostycznego "Kolab" w Krapkowicach, przy ul. Ks. Koziołka 20, które w tym dniu podczas "Otwartych Drzwi" przybliżało mieszkańcom Gminy Krapkowice swoją pracę oraz zakres usług.

Jak mówi kierownik MLD "Kolab" pani mgr katarzyna Wojtala:

"Tego dnia szczególnie chcieliśmy zwrócić uwagę pacjentów na problematykę związaną z profilaktyką zdrowotną. Pacjenci mieli możliwość zapoznania się z listą badań, z których  lekarz POZ wybiera najbardziej istotne i zleca do wykonania w ramach świadczeń NFZ. Regularne wykonywanie badań diagnostycznych pozwala bowiem na wczesne wykrycie zaburzeń zdrowotnych i przez to ograniczenie niepotrzebnych wydatków na leczenie.
Prawidłowe przygotowanie do badań laboratoryjnych również jest jednym z elementów oświaty zdrowotnej. Pacjenci otrzymali krótkie informacje o tym jak przygotować się do wizyty w laboratorium.
Zawód diagnosty laboratoryjnego w porównaniu do  podobnych zawodów zaufania publicznego, takich jak: farmaceuty, lekarza i pielęgniarki  jest stosunkowo mało popularny, dlatego opowiadaliśmy  o swojej pracy i przybliżaliśmy zagadnienia z nią związane.

W imieniu Burmistrza Miasta Krapkowice zaproszenie przyjął Pan Harald Brol. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu."

Zobacz rys historyczny >> PDFrys historyczny.pdf

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).