Nowe pyłomierze w naszej gminie

Nowy system, nowe urządzenia i więcej możliwości. To wszystko dzięki zmianie systemu monitoringu powietrza, jaka nastąpiła po wygaśnięciu umowy z poprzednim operatorem. Po przeprowadzeniu przetargu okazało się, że najlepszą ofertę złożyła firma Meteolab z Goczałkowic Zdroju.

 

Rozwiązania, jakie zaproponowała firma rozszerzyły możliwości monitoringu jakości powietrza w gminie Krapkowice. Jedną z głównych zalet nowych rozwiązań jest aplikacja, która na bieżąco wskazuje jakość powietrza, którym oddychamy.

 

Aby zainstalować aplikację należy:

  • Wejść na stronę MeteoWidget (meteoalert.pl) (można skorzystać z przekierowania: MONITORING POWIETRZA na stronie www.krapkowice.pl)
  • W prawym dolnym rogu kliknąć POBIERZ APKLIKACJĘ i zeskanować kod QR
  • Wejść w adres strony, a następnie w prawym górnym rogu rozwinąć menu i kliknąć POBIERZ APLIKACJĘ

Dane, jakie możemy uzyskać dzięki nowemu systemowi to dokładne wskazania pyłów PM 2.5 oraz PM 10 w wybranym przez nas przedziale czasowym, nawet do 30 dni wstecz. Możemy również wygenerować wykresy wskazujące jakość powietrza dla każdego pyłomierza w naszej gminie.

 

Jednak pamiętajmy, że system to tylko narzędzie do monitorowania stanu powietrza. Jego jakość zależy w głównym stopniu od tego, co trafia do naszych pieców i kominków.

 

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Likwidacja indywidualnych, wysokoemisyjnych źródeł ciepła w gminie Krapkowice” ze środków budżetu gminy Krapkowice przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, działanie 5.5 Ochrona powietrza.

Przechwytywanie.png