• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Laboratoria Przyszłości

Gmina Krapkowice pozyskała dla siedmiu szkół podstawowych środki finansowe na zadania inwestycyjne polegające na rozwijaniu szkolnej infrastruktury w ramach inicjatywy edukacyjnej pn. „Laboratoria Przyszłości” w łącznej wysokości 498 300, 00 zł.

W ramach pozyskanych środków szkoły zakupiły nowoczesny sprzęt m.in. drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery, stacje lutownicze, aparaty fotograficzne, kamery, sprzęt nagłaśniający, roboty z akcesoriami, a także wyposażyły szkolne stanowiska do prac technicznych i robotyki w narzędzia do prac ręcznych, AGD, materiały eksploatacyjne i pomoce dydaktyczne.

printer-gdc7711c51_1920.jpeg

Doposażenie placówek w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów w krapkowickich szkołach. „Laboratoria Przyszłości” stwarzają uczniom możliwości do odkrywania ukrytych talentów, rozwijania kompetencji przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii. Uczniowie poznając nowe metody badawcze będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie problemów.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).