• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolędowali w partnerskiej Morawicy

6 stycznia Krapkowicka Orkiestra Dęta pod batutą Pawła Wiencka zagrała koncert kolęd w kościele parafialnym w Morawicy nieopodal Kielc. Gmina Morawica to wieloletni partner Krapkowic. Zaproszenie orkiestry, to jeden z efektów współpracy samorządów. Wizyta krapkowiczan była pierwszą od dwóch lat. Pandemia bowiem skutecznie dotychczas ograniczała kontakty pomiędzy partnerami.

Koncert kolęd odbył się wspólnie z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Morawicy pod przewodnictwem kapelmistrza Pawła Czekaja. To pierwsze takie spotkanie muzyków obu gmin i pierwsza okazja do wspólnego koncertowania oraz wymiany doświadczeń. Orkiestra z Krapkowic przekazała także orkiestrze z Morawicy zestaw nut, z których chętnie skorzystają młodsi koledzy z partnerskiej gminy. Muzykom towarzyszył gospodarz – burmistrz Morawicy pan Marian Buras wraz z dyrektorem Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy panią Hanną Kutą i panią Moniką Malicką Kierownikiem Referatu Kultury, Sportu i Promocji odpowiedzialną za współpracę partnerską, a także dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury – Aleksander Bernat oraz Tomasz Ślęzak Z-ca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach odpowiedzialny za współpracę partnerską po stronie Krapkowic. Krapkowiczanie zobaczyli także Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy oraz najnowszą strażnicę OSP w Bilczy (jedno z sołectw Morawicy). Mamy nadzieję, że współpraca, pomimo trwającej sytuacji pandemicznej, w obszarze kultury będzie się rozwijać i wkrótce doczekamy się rewizyty artystów z partnerskiej Morawicy.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).